Pusė Vilniaus daugiabučių liftų kelia grėsmę gyvybei

Liftus prižiūrintys specialistai žodžių į vatą nevynioja - jei artimiausiu metu padėtis nesikeis, vien sostinėje gali tekti sustabdyti daugiau nei pusę liftų.
Statistika iškalbinga: iš beveik 2 tūkst. eksploatuojamų liftų maždaug pusė yra peržengę ribinį 25 metų tarnavimo laiką. Maža to, yra ir apie 100 liftų rekordininkų, kurie eksploatuojami 40 metų ir tokių įrenginių skaičius vis auga.
Anot įmonės „Baltijos liftai“, kuri prižiūri bendrovės „Mano būstas“ administruojamų namų liftus, direktoriaus pavaduotojo Jevgenijaus Vasiljevo, gyventojai vangiai rodo iniciatyvą juos renovuoti ar keisti naujais.
Tai susiję su nemenkomis išlaidomis: lifto keitimas nauju atsieina apie 120 tūkst. litų, renovavimas - perpus mažiau.
J. Vasiljevas lifto renovavimą palygino su seno automobilio remontu - pinigų detalėms reikia vis daugiau, o mašina vis sensta, kol pagaliau vis tiek sustoja.
Paprastai prieš lifto keitimą ar renovavimą piestu stoja vyresnio amžiaus gyventojai. Tačiau jie labiausiai piktinasi, kai liftas sustabdomas.
Anot „Mano būsto“ Vilniaus regiono vadovo Arūno Kubiliaus, įmonė savo iniciatyva liftų nestabdo, o tik vykdo liftus tikrinančių kontrolės įstaigų nurodymus.
Jei liftas pripažįstamas avarinės būklės ir sustabdomas, o tik po to gyventojai nusprendžia jį keisti nauju, reikia laukti mažiausiai keturis mėnesius, kol pagaminama įranga. Todėl vilniečiai, kurių daugiabučiuose liftų tarnavimo amžius eina į pabaigą, įspėjami iš anksto.
Tačiau pernai „Mano būsto“ prižiūrimuose namuose pakeisti tik 9 liftai, dar 10 renovuota.
yra Kita
Pusė lupta..